Новости политики

Без дітей і кашлю. Медики виявили несподіваний ефект протизаплідних таблеток 

27 августа
23:26 2020

Без дітей і кашлю. Медики виявили несподіваний ефект протизаплідних таблеток 

Результати недавнього дослідження демонструють, що прийняття протизаплідних препаратів може знижувати ризик розвитку астми. Вчені вважають, що це пов’язано зі зміною рівня жіночих гормонів.

Учені з декількох університетів Великої Британії та Швеції з’ясували, що прийняття протизаплідних препаратів пов’язане зі зниженням ризику розвитку астми.

Згідно з результатами їх дослідження, гормональні препарати контрацепції у вигляді таблеток, пластирів або уколів були пов’язані з нижчим ризиком розвитку астми на вибірці у півмільйона жінок.

Автори дослідження пояснюють це придушенням протизаплідними препаратами гормону, який пов’язаний з розвитком астми.

Читайте також: У больных диабетом первого типа появилась надежда на излечение

Вчені також з’ясували, що симптоми астми більш поширені у хлопчиків в ранньому дитинстві, але у пубертатному віці у дівчаток частіше проявляються ознаки цієї хвороби.

«Чому цей перехід відбувається в період статевого дозрівання? Логічний зв’язок, але чітко не встановлений, полягає у тому, що статеві гормони грають важливу роль у патогенезі астми», — пишуть дослідники.

Згідно з результатами аналізу медичних даних про понад 500 тис. жінки у Великій Британії у віці від 16 до 45 років, гормональні контрацептиви можуть пригнічувати вироблення ендогенних статевих гормонів і тим самим знижувати ризик виникнення астми.

Читайте також: Вчені знайшли природний ефективний засіб для лікування COVID-19

В роботі також зазначено, що у деяких жінок, які взяли участь у дослідженні, симптоми астми погіршувалися під час менструації. Вчені пояснюють це змінами рівня певних гормонів — естрадіолу і прогестерону.

В той же час, дослідники підтверджують, що вплив гормонів на розвиток астми у жінок до кінця не вивчено, і гормональне лікування має ряд побічних ефектів та ризиків, враховуючи утворення тромбів, збільшення ваги і психічні розлади.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Украинцы с начала года оплатили только 6% от суммы просроченных штрафов за нарушение ПДД — «Штрафы UA»

17:36 Украинцы с начала года оплатили только 6% от суммы просроченных штрафов за нарушение ПДД — «Штрафы UA»

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?