Новости политики

Портников: Перемога Санду – лише перший крок до змін у Молдові

17 ноября
04:36 2020


Мая Санду

Чинний президент Республіки Молдова Ігор Додон заявив, що визнає перемогу Маї Санду на виборах глави держави тільки після того, як цю перемогу підтвердить суд

Про це для "Еспресо" пише Віталій Портников, повідомляє UAINFO.org.

Читайте також: Розгром Додона: як перемога Санду на президентських виборах у Молдові вплине на відносини з Україною

Додон привітав Санду із "попередньою перемогою", звинуватив у порушеннях і пообіцяв захищати голоси своїх прихильників "усіма законними методами". Але особливого значення ці його заяви не мають, тому що Маю Санду вже привітав президент Росії Володимир Путін.

А це означає, що після поразки Додона Путін робитиме ставку не на дестабілізацію ситуації після президентських виборів – у Москви на це просто немає ресурсів, революції зазвичай влаштовують народи, а не кремлівська агентура – а на консолідацію влади в руках своїх прихильників у парламенті. Про що й говорить Додон – "у нас є чинний президент, сильний уряд, стабільна фракція в парламенті". За Конституцією Молдови президент здійснює насамперед представницькі функції, не випадково поки фактичним лідером країни був олігарх Влад Плахотнюк, Додона просто ігнорували. І зараз проросійські сили можуть спробувати провернути той же номер із Санду.

Читайте також: Росія зазнала поразки в Молдові – нардепка

Тому перемога колишньої прем'єрки на президентських виборах – це лише перший крок до змін у країні. Якщо вдасться домогтися зміни розстановки сил у парламенті, а потім і перемоги проєвропейських сил на нових парламентських виборах, значить можна буде говорити про реальні зміни. Якщо ж Санду виявиться заручницею проросійських сил, які продовжуватимуть правити країною, а відповідальність за невдачі покладатимуть на нову президентку, то молдован швидко переконають у тому, що європейські орієнтири нічого не значать, і "всі вони однакові".

Українці все це вже проходили.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    SpaceX во вторник предпримет новую попытку вывода на орбиту группы интернет-спутников Starlink

0:37 SpaceX во вторник предпримет новую попытку вывода на орбиту группы интернет-спутников Starlink

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?