Новости политики

Небезпечна терапія. Медики назвали ліки, які порушують роботу мозку

07 сентября
19:46 2020

Небезпечна терапія. Медики назвали ліки, які порушують роботу мозку

Вчені заявили, що група препаратів, які застосовуються при застуді, алергії, гіпертонії та інших станах можуть знижувати когнітивні функції і підвищувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Згідно з результатами нового дослідження вчених з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, деякі групи препаратів, які застосовуються для лікування різних хвороб, можуть порушувати роботу мозку і погіршувати когнітивні функції.

Йдеться про холінолітічні засоби, які можуть продаватися як за рецептом лікаря, так і без нього. Ці препарати блокують ацетилхолін – нейромедіатор, який має вирішальне значення для функцій пам’яті.

Читайте також: Daily Mail: Концентрация рецептурных медикаментов в озерах и реках достигла токсичного уровня – исследование

Ефект від прийняття подібних засобів полягає у тому, що вони пригнічують імпульси деяких нервів у шлунково-кишковому тракті, легенях, і можуть впливати на слиновиділення, травлення, сечовипускання і т. і.

Вчені з Каліфорнії підтвердили, що у учасників дослідження, які отримували холіноблокуючі препарати, ймовірність розвитку легких когнітивних порушень, провісників деменції і хвороби Альцгеймера збільшувалася на 47% у порівнянні з учасниками, які не приймали такі препарати.

У дослідженні взяли участь 688 дорослих людей різної статі із середнім віком 74 роки. При цьому, ні у одного з учасників не спостерігалися проблеми з когнітивними функціями або пам’яттю на початку дослідження.

Читайте також: Фармкомпанії вводять в оману українців: названі небезпечні препарати

Попередньо медики перевірили, чи були в учасників дослідження індикатори розвитку хвороби Альцгеймера у спинномозковій рідині у вигляді конкретних типів білків.

Виявилося, що у людей з схильностями до деменції, прийняття холінолітичних препаратів підвищувало шанси на розвиток когнітивних порушень у чотири рази.

«Біомаркери Альцгеймера вказують на те, що патологія почала накопичуватися і дегенерувати у невеликій області, яка називається базальним переднім мозком, що виробляє хімічний ацетилхолін та сприяє мисленню і пам’яті. Холіноблокуючі препарати ще більше виснажують запаси ацетилхоліну у мозку. Цей комбінований ефект найбільш суттєво впливає на мислення і пам’ять людини», — заявили автори роботи.

ідписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    США не считают Лукашенко законным президентом Беларуси

6:56 США не считают Лукашенко законным президентом Беларуси

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?