Майже 6,2 млн грн збитків. У Києві посадовців комунальних підприємств підозрюють у розтраті бюджетних коштів.
У Києві правоохоронці викрили одразу кілька схем ймовірного розкрадання бюджетних коштів під час комунальних закупівель. За даними слідства, через завищення цін на обладнання, будівлі та матеріали столична громада зазнала збитків майже на 6,2 мільйона гривень.
Що встановило слідство
Слідчі Голосіївського управління поліції спільно з прокурорами, кіберполіцією та співробітниками СБУ задокументували низку фактів можливої розтрати бюджетних коштів у комунальному секторі столиці.
Слідство встановило, що посадовці кількох комунальних підприємств могли діяти за схожою схемою — укладати договори на закупівлю товарів і послуг за штучно завищеними цінами.
Фігуранти справи
Підозри отримали посадовці трьох комунальних підприємств Києва:
- КП «Київтелесервіс»;
- КП «Плесо»;
- КП ШЕУ Голосіївського району.
Кожен епізод стосується окремої закупівлі, яка, за висновками експертів, спричинила значні фінансові втрати.
Епізод із Київтелесервісом
Найбільші збитки слідчі зафіксували під час закупівлі обладнання для міської мережевої інфраструктури.
За даними правоохоронців, виконувач обов’язків директора Київтелесервіс та керівник профільного департаменту ініціювали тендер на закупівлю комплектів джерел безперебійного живлення загальною вартістю понад 68 мільйонів гривень.
До тендеру входили:
- гібридні сонячні інвертори;
- системи безперебійного живлення;
- обладнання для підтримки мережевої інфраструктури.
Експерти встановили, що частину обладнання закупили за суттєво завищеними цінами. У результаті громада Києва втратила понад 3 мільйони гривень.
Закупівля для рятувальників на Оболоні
Окремий епізод стосується посадовця Плесо.
Слідство вважає, що за попередньою домовленістю з представниками приватної компанії він організував закупівлю модульної будівлі для рятувальників на Оболонський острів за завищеною вартістю.
Унаслідок цієї оборудки комунальне підприємство безпідставно витратило понад 1,6 мільйона гривень бюджетних коштів.
Завищені ціни на ремонт тротуарів
Ще одну схему правоохоронці задокументували в КП ШЕУ Голосіївського району.
За матеріалами справи, посадовець уклав договір із підрядником та погодив використання будівельних матеріалів за завищеними цінами під час ремонту тротуарів на Голосіївський проспект.
Експерти оцінили збитки від цієї закупівлі майже у 1,5 мільйона гривень.
У поліції повідомили:
«Загальна сума збитків, завданих територіальній громаді столиці внаслідок виявлених схем розтрати бюджетних коштів, становить майже 6,2 мільйона гривень».
Що загрожує фігурантам
Усім фігурантам повідомили про підозру за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України — розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах.
Санкція статті передбачає:
- до 12 років позбавлення волі;
- заборону обіймати певні посади;
- конфіскацію майна.
Наразі досудове розслідування триває, а правоохоронці встановлюють усі обставини можливих корупційних схем у столичних комунальних підприємствах.
Ще не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Тоді долучайтесь, щоб бути в курсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.
Джерело: 44.ua
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net















































