Новости политики

В Арктиці відбувається небувале нашестя павуків. Вчені з’ясували, що популяція павуків-вовків збільшуватиметься і надалі

27 июня
05:37 2020

В Арктиці відбувається небувале нашестя павуків. Вчені з’ясували чому Фото: "National Geographic Россия"

Данські біологи вивчили дані з поселення Закенберг в Гренландії – на північ від всієї материкової Канади – де популяція павуків-вовків різко збільшилася в останні роки, пише НВ.

У відносно м’якому кліматі для павуків нормально виробляти кілька кладок щороку. Але в Арктиці, де коротке холодне літо, подібні випадки раніше не фіксувалися, відзначають дослідники.

Дослідники виявили, що зазвичай павуки в Закенберзі зазвичай виробляли одну кладку яєць за кілька років, але в останні роки почастішали випадки двох кладок на один рік. За словами авторів роботи, існує кореляція між тим, скільки було вироблено кладок і як рано зник сніг.

Читайте також: Вчені показали найдетальнішу в історії мапу Місяця

Очікується, що в майбутньому таких років буде більше, оскільки Арктика нагрівається швидше, ніж інша частина планети. Протягом вивченого 19-річного періоду дослідники виявили, що танення снігу постійно переміщалося на початок року. У 1990 роках у павуків не було другої кладки, а за останні кілька років павуки встигали дати друге потомство більш, ніж в половині випадків.

На думку вчених, підвищення середньої температури призвело до того, що самки стали більшими і почали народжувати більше потомства.

За словами дослідників, це також означатиме збільшення популяції павуків-вовків, оскільки вони знаходяться на вершині харчового ланцюга безхребетних і у них немає природних ворогів в Арктиці.

Читайте також: Ученые спрогнозировали, что через 30 лет в Арктике больше не будет льда

Павук-вовк. Фото: "National Geographic Россия"

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Ляшко: На Херсонщине откроют «пилотный» детский лагерь

3:46 Ляшко: На Херсонщине откроют «пилотный» детский лагерь

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?