Новости политики

Суд пояснив, чому вирішив скасувати заочний арешт Януковича

20 ноября
16:07 2020

Київський апеляційний суд частково задовольнив скаргу на арешт Віктора Януковича, тому що прокурор не довів факт оголошення втікача в розшук

Про це у своєму роз'ясненні заявила судова пресслужба, повідомляє UAINFO.org.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що "ухвала слідчого судді Печерського районного суду Києва є незаконною, необґрунтованою та невмотивованою, що винесена з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону".

"Скасовуючи ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, Київський апеляційний суд виходив із того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Віктора Федоровича Януковича в міжнародний розшук, як того вимагають положення частини 6 статті 193 Кримінального процесуального кодексу України", – мовиться в повідомленні.

Читайте також: Політиків допитуватимуть через заяву генпрокурора режиму Януковича про "держпереворот" під час Революції гідності

Як зазначили в суді, прокурор, звертаючись до слідчого судді Печерського районного суду, послався на наявність постанови старшого слідчого про оголошення Януковича в розшук, але не долучив витяг про оголошення його в міжнародний розшук на підставі цієї постанови.

Також суд указав нат те, що в матеріалах справи нібито є повідомлення від Інтерполу про намір видалити інформацію про Януковича з бази розшукуваних як таку, що буцімто "має переважно політичний характер".

"Зазначеному рішенню Інтерполу не надав оцінки і слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва, залишивши поза увагою ту обставину, що, за даними Інтерполу, В. Ф. Янукович у міжнародному розшуку не перебуває", – гадають в апеляційній інстанції.

Суд додав, що "натомість стороною захисту до апеляційної скарги долучено лист Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) від 25 квітня 2017 року за підписом Генерального секретаріату Інтерполу, в якому зазначено, що стосовно В. Ф. Януковича не розміщувалося повідомлення Інтерполу з "червоним кутом" та не розміщувався внутрішній запит з метою оголошення його міжнародного розшуку по лінії Інтерполу".

Читайте також: Реванш-2019 відрізняється від реваншу-2010 хіба клоунським ковпаком – Портников

У суді послалися на те, що законодавство України не визначає поняття "міжнародний розшук" і не регламентує підстави для визнання того, що особа є в міжнародному розшуку. Водночас обов’язок довести перебування підозрюваного в такому розшуку зокрема через витяг із бази Інтерполу покладається на сторону обвинувачення.

Крім того, апеляційна істанція вважає, що слідчий суддя Печерського райсуду допустив "істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, оскільки текст оригіналу ухвали, який міститься в матеріалах провадження, відрізняється від її завіреної копії, наданої захисникам підозрюваного". Апеляційний суд також вказав на порушення процедури слідчим суддею в обранні запобіжного заходу.

"Водночас колегія суддів суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва дійшла висновку про обґрунтованість підозри у вчиненні В. Ф. Януковичем кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на потерпілого, свідків, іншого підозрюваного, експерта, спеціаліста в цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином і вчинити інше кримінальне правопорушення", – підсумували в установі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    На выборах мэра Львова одержал победу Садовой

21:16 На выборах мэра Львова одержал победу Садовой

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?