Тим часом, надійшло свіже опитування від "Рейтингу". Опитали громаядн з цілої низки питань, які стосуються короновірусної пандемії. На неяких моментах хотілося б зупинитися.
Отже, по оцінці загрози від хвороби.
Абсолютна більшість респондентів бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні. У порівнянні з початком карантину, кількість тих, хто бачить загрозу зросла (з 73% до 87%).
Три чверті опитаних хвилюються через те, що хтось з їхнім близьких захворіє коронавірусом, водночас, про своє власне здоров’я хвилюються менше (58%), а 42% – не хвилюються.
Тобто, загроза є – хвилювання проте не так багато.
Щодо дій влади, то 58% відсотків українців вважають дії влади щодо боротьби із коронавірусом оптимальними, 28% – навіть надто м’якими. При цьому лише 6% вважають, що карантинні заходи надто жорсткі.
А от щодо українців, які у момент оголошення карантину опинилися за межами України, позиція громадян різниться. 34% вважає, що влада повинна повертати усіх громадян в Україну після закриття кордону. Стільки ж (34%) вважає, що цього робити не треба. Позиція 24% українців – наших громадян треба повертати, але вибірково.
Щодо різних владних інституцій, то 56% вважають, що на виклик пандемії ефективно чи скоріше ефективно реагує Президент Зеленський, 38% вважають, що ефективним є МОЗ, 37% так позитивно оцінюють діяльність Міністерства внутрішніх справ, 30% – прем‘єр-міністра Шмигаля.
73% громадян вважають запровадження карантину ефективним заходом, 83% підтримали рішення про продовження карантину до 24 квітня.
Читайте також: Аваков заявив, що ніхто не знає, коли закінчиться карантин, але дав свій прогноз
Таким чином, суспільство загалом підтримує жорсткі карантинні заходи, а критика цієї жорсткості залишається на даний момент у суспільстві маргінальною позицією.
Щодо можливого введення надзвичайного стану в Україні думки респондентів розділилися: 49% – підтримали б таку ініціативу, 43% – ні. 83% підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні. 71% – не заперечують проти можливого обмеження в’їзду та виїзду в окремі міста та області. 65% – можливого обмеження руху транспортних засобів та їх огляд, 58% – можливого оголошення комендантської години в містах. 74% – підтримують введення штрафів за порушення карантину.
Щодо поведінки самих громадян, то більше половини опитаних заявили, що обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. Третина зазначили, що дотримуються часткових обмежень. Лише кожен десятий зазначив, що не дотримується карантину. 52% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю більше 5-ти днів, за умови запровадження заборони на вихід з дому. 12% – заявили, що можуть побути вдома 4-5 днів, 20% – 2-3 дні, 10% – не більше одного дня.
Читайте також: В Україні розглядають запровадження більш жорсткого карантину вже з 6 квітня
При цьому, опитування показало і найбільшу проблему карантину – наявність необхідних засобів для захисту. Так, 57% заявили, що мають вдома дезінфікуючі засоби в достатній кількості, 29% – мають, але недостатньо, 14% – не мають. Захисні рукавиці в достатній кількості мають лише 40% респондентів, в недостатній – 23%, не мають взагалі – 37%.
Ну і найбільша проблема, звісно, це соціальна. 63% опитаних сказали, що заощаджень їм не вистачить довше, ніж на 1 місяць, якщо вони перестануть отримувати зарплатню або пенсію. Ще 16% можуть протриматись до 2-х місяців. 87% опитаних хвилюються, що наступить затяжна економічна криза в Україні.
Таким чином, очевидно, що саме економічні питання зараз турбують громадян, як і те, як "пережити" карантин з точки зору матеріального забезпечення. Водночас, принаймні на рівні декларацій власної позиції, громадяни демонструють розуміння ситуації.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net