Новости политики

Еколог розповів про «законність» вирубки лісів у Карпатах

28 июня
15:16 2020

Еколог розповів про "законність" вирубки лісів у Карпатах

Новий Лісовий кодекс, який зняв захист від рубок, зокрема, з гірських лісів, заклав справжню екологічну бомбу під ліси України.

Таку думку виданню "Апостроф" висловив директор громадської організації "Київський еколого-культурний центр" Володимир Борейко.

За словами експерта, лісовий кодекс, який діяв в перші роки незалежності в Україні, був більш-менш екологічним. Згідно з його нормами, в гірських лісах і біля річок рубки було заборонено – насамперед рубки головного користування, коли рубають "ділову" деревину.

Читайте також: "Чорні лісоруби" та лісгоспи: що маємо робити, аби врятувати власні ліси

Коли у 2000 році стало ясно, що в Україні практично всі рівнинні ліси вирубали, лісники вирішили піти законним шляхом і переписати лісовий кодекс. Головним лобістом цього став народний депутат Орест Фурдичко, який очолював у Львівській області лісову галузь. Разом з іншими депутатами він "провів" новий лісовий кодекс практично без обговорення. І це була величезна бомба під ліси України, тому що цей кодекс є дуже анти-екологічним – а він працює вже майже 20 років.

"Вони зробили дуже багато поганого. Але головне, що вони зробили – зняли захист з гірських лісів, а також тих, які ростуть біля річок і озер, від рубок. Тобто, все "в законі", але робиться антиекологічно і антидержавно", – вважає експерт.

Читайте також: Шість "але" від синоптика: що не так з паводками у Карпатах​​​​​​​

Потім лісники почали просувати підзаконні акти, які дають можливість займатися "офіційним браконьєрством" – порушенням загальних екологічних норм за допомогою законодавчого "даху". Вони розробили дуже багато правил, які часто суперечать один одному, не дають чіткої термінології.

"Найбільш браконьєрський підзаконний акт – це "Санітарні правила в лісах України". Тому, коли журналісти пишуть, що лісники підпалюють ліси, щоб незаконно вирубати, я говорю – лісникам не треба підпалювати, у них все є, вся законна основа. На її базі можна "законно" вирубати всі ліси України", – підсумував Володимир Борейко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Первый контейнерный поезд из Уханя прибыл на станцию УЗ «Киев-Лески»

11:28 Первый контейнерный поезд из Уханя прибыл на станцию УЗ «Киев-Лески»

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?