Новости политики

Дейнега: Пропонували Офісу президента реформу, яка б могла забезпечити проведення 120-150 тисяч тестів на тиждень. Минуло чотири місяці…

26 июня
17:27 2020

Тестування на коронавірус

Я обіцяв собі написати про це, коли статистика по COVID-19 перетне психологічну межу у 1000 нових хворих на день. Прийшов час тримати слово.

Постараюсь коротко. У березні цього року я прийшов до Офісу Президента. Зі мною були представники однієї дуже великої мережі лабораторій. Проаналізувавши стан речей, кількість обладнання, фахівців і якість менеджменту, вони запропонували просту реформу — централізувати обласні лабораторії у кілька великих центрів. Це б дозволило не упиратись більше в тривалість робочого дня окремо взятого лаборанта в обласному центрі, а організувати цілодобову роботу, рівномірну загрузку і раціональне використання часу фахівців та реагентів. Також пропонувалось закупити потрібну кількість реагентів для апаратів Gene Expert якими засіяна країна, і які можуть теж робити тести.
На зустрічі був щойно призначений міністр Степанов, Віктор Ляшко був частину часу (але я впевнений що він в курсі всієї розмови), були інші люди, яких не тегатиму, але їм цей пост точно скинуть.

Читайте також: В больницах "Укрзализныци" отказываются тестировать медиков: Глава ЦОЗ Белинская подтвердила – тесты даже не закупали

На все про все потрібно було трішки докупити техніки (щось готова була надати і сама мережа лабораторій) і реагенти. Ще треба було підготувати приміщення. Ми навіть запропонували одне під Києвом. Усі витрати були б невеликими як на цей масштаб проблеми (50-100 млн грн разово +реагенти). За організацію роботи не просили нічого. Ну тобто лабораторія дала б найкращих у країні фахівців безкоштовно (був жорсткий карантин і вони все одно простоювали). Закупівлі мали б бути усі на державі за всіма офіційними процедурами, щоб не було зайвих підозр. Потрібна була лише політична воля, бачення і готовність діяти. Їх не було. Пропозиція була озвучена. Після цього ми більше не зустрічались.

Чому я поліз тоді в цю історію і витрачав на неї час і соціальний капітал? Тому що люблю нестандартні проекти, які можуть врятувати тисячі життів. Про, принаймні, один успішний ви, думаю, знаєте.

Така реформа по нашим розрахункам могла б забезпечити спроможність по тестуванню на рівні 120-150 000 тестів на тиждень. Час виконання 1-1,5 місяці з моменту початку закупівель. Забір могли б здійснювати лікарі в рай і обласних центрах. Логістику до лабораторій можна організувати силами поліціі, на яку і так виділяється фінансування для боротьби з пандемією.

Читайте також: Коронавірус в Україні набирає обертів: за добу зареєстровано 1 109 нових випадків захворювання

Щоб це означало для хворого? Доступність тестів. Результат був би відомий протягом 1-2 днів (в залежності від логістики). Потужність дозволяла б тестувати усіх хто контактував з хворим. Це дало б більше виявлень і погіршило би статистику з одного боку. Але показало б реальну картину і могло би стати початком зламу ситуації.
Коли одна з епідемологинь сказала що такі масові тестування — це дорого, я відповів що у порівнянні з ціною карантину для економіки — це ніщо.

Читайте також: Агентство ЄС рекомендувало перший препарат для лікування коронавірусу

Це було чотири місяці тому. Свідків тої розмови достатньо, щоб ніхто ії не зміг перекрутити. Я не певен що пропозиція ще дійсна. Але усі контакти у Степанова і ко є. Я просто пообіцяв собі написати цей пост, коли нових хворих на день стане більше тисячі.

Цей день настав. Завтра буде більше захворювань. Хочеться вірити що тестів теж.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Суд взял под стражу трех подозреваемых в подрыве и ограблении автомобиля «Укрпошты» в Полтавской области, без права залога

19:56 Суд взял под стражу трех подозреваемых в подрыве и ограблении автомобиля «Укрпошты» в Полтавской области, без права залога

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?