При тісному контакті коти можуть заражати людей коронавірусом, а також передавати його один одному. При цьому вони безсимптомно хворіють на COVID-19, а вірус виділяється з носових ходів.
Такої думки дійшли вчені Університету Вісконсина у Медісоні та Університету Токіо, провівши науковий експеримент, пише УП.Життя.
"Беручи до уваги кількість вірусу, яку ми знайшли в носах котів… Ймовірно, ці коти линяють, тому збудник вірусу може потрапити в людський побут, або просто жити на коті. Таким чином, в людей є можливість підхопити цей вірус. Я думаю, це те, чого ми повинні остерігатися", – розповідає Пітер Халфманн, професор університету Вісконсина та перший автор дослідження, у коментарі Stat.
Під час дослідження вчені заразили трьох кішок та розмістили їх в окремих клітках, а на наступний день у кожну з них додатково помістили здорову тварину. Всі три незаражених коти захворіли коронавірусом протягом п'яти днів.
Читайте також: Ветеринари закликають не відпускати домашніх котів на вулицю: пояснюємо чому
Коли неінфікованих тварин поміщали в клітки на відстані 0, 3 метрів від заражених – коронавірус не передавався.
При цьому вчені зазначають, що під час дослідження у котів не було симптомів хвороби, але виділяли вірус з носових ходів близько шести днів. А за відсутності симптомів коти можуть бути непоміченим проміжним господарем вірусу.
Дослідники намагалися виростити віруси з мазків, взятих з носа і прямої кишки кішок та виявили, що всі тварини випускали інфекційні віруси з носа. Жоден з ректальних мазків не продукував інфекційний вірус.
Читайте також: Чи був коронавірус несподіванкою для вчених
Хальфманн сказав, що вірусу було досить багато – від 30 000 до 50 000 вірусних частинок на мазок. Проте невідомо, яка доза вірусу необхідна для зараження людини.
Дослідники вважають, що люди повинні знати про можливість передачі вірусу від кішок. При цьому автори дослідження закликали людей не залишати кішок і не виганяти їх через такі побоювання, а тримати в приміщенні. Але якомога далі від тих, в кого є підозра на COVID-19.
"У кішок все ще набагато більше шансів отримати COVID-19 від вас, ніж від іншої кішки", – заявив Кіт Поулсен, директор Ветеринарної діагностичної лабораторії штату Вісконсін.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net