Міністерство охорони здоров'я України разом із національними та міжнародними експертами за ініціативи першої леді Олени Зеленської впроваджує до української системи охорони здоров'я Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ) як національний класифікатор.
Як повідомляє пресслужба глави держави, МОЗ разом із Національною службою здоров'я України (ДП "Електронне здоров'я") за підтримки представників професійних реабілітаційних спільнот опікується розробкою програмного забезпечення, яке дозволить запровадити МКФ та електронний документ "Індивідуальний реабілітаційний план" до центральної бази даних електронної. системи охорони здоров'я.
За словами радника-уповноваженої президента України з питань безбар'єрності Тетяни Ломакіної, МКФ дозволить запровадити новий підхід до реабілітації громадян і встановлення інвалідності.
"Ми повинні вимірювати не те, що втрачено, а потенціал для відновлення. Тобто ми дивимося на людину з точки зору того, що вона може зараз і зможе з часом. МКФ – це саме такий інструмент, який дозволить нам бачити не втрачені можливості, а перспективу", – наголосила вона.
Як зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, для цього буде розроблено електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я людини. Також національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги упродовж гострого та тривалого реабілітаційних періодів на всіх рівнях забезпечення медичної допомоги у закладах охорони здоров'я, реабілітаційних закладах та за їх межами.
МКФ – це новітня методика визначення стану здоров'я людини після перенесеної травми, що дозволяє перебудувати систему реабілітації, зробити її більш якісною та ефективною.
Сьогодні МКФ вже затверджено національним класифікатором 030:2022 "Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я". Відповідний наказ було підписано Міністерством економіки.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net