Бойлер як ємність для нагрівання води в останні роки набув великої популярності. Газові чи електричні конструкції встановлені у багатьох будинках. Вони забезпечують безперебійне подання гарячої води, якщо центральна система водопостачання функціонує погано. Багато споживачів мають сумніви: чи потрібно відключати такі пристрої від джерела живлення та з якою періодичністю це робити. Спробуємо розібратися у матеріалі далі.
Необхідність відключення бойлера на ніч
За умови відключення бойлера на ніч можна значно зменшити енергоспоживання – це серйозна помилка. Щоб зрозуміти це, необхідно розібратися в принципах роботи нагрівального приладу.
Витрата електроенергії безпосередньо пов`язана з нагріванням холодної води. Тобто замість витрачених 10 л, у ємність надходить такий самий об’єм, який потрібно довести до заданої температури. Так відбувається споживання основної частини електрики. Деяка кількість енергії витрачається на підтримку заданої температури, адже бойлер працює за принципом термоса, тільки з покращеною теплоізоляцією. Виходить, що крім додаткових турбот, відключення пристрою на ніч нічого не принесе. Щоб правильно заощадити електроенергію, потрібно вибрати електричний бойлер у Львові оптимального обсягу. Тобто для двох осіб – 50 л, для однієї можна і 30 л , а для великої родини – 80 або 100 л з урахуванням кількості людей, які постійно проживають у будинку.
Важливо врахувати ще один аспект. Постійне вимикання бойлера з мережі призведе до збільшення енергоспоживання і ось чому. Для розігріву установки потрібно набагато більше ресурсів, ніж для звичайного нагрівання води та підтримання її температури.
Відключення водонагрівача під час відрядження чи подорожі
На період тривалої відсутності мешканців фахівці рекомендують вимикати нагрівач для води. По-перше, з метою дотримання пожежної безпеки. По-друге, щоб бойлер не споживав електроенергію, нагріваючи нікому не потрібну воду. Однак простим вимкненням з розетки не обійтися. Щоб вимкнути бойлер правильно, потрібно вивчити інструкцію. При покупці техніки на allo.ua у Львові можна отримати детальну інформацію щодо правил експлуатації пристрою конкретної моделі.
Як правильно відключати водонагрівач
Головне завдання споживача – розібратися, чи потрібно зливати воду із бойлера. У документах може бути зазначено, що:
- водонагрівачу протипоказано перебувати із сухим теном тривалий час – зливати воду в цьому випадку не можна;
- обладнання може залишатися сухим без погіршення експлуатаційних характеристик – його слід спустошити, але важливо, щоб техніка не залишалася за мінусових температур (може статися деформація корпусу).
Відключення домашнього водонагрівача з дотриманням передбачених в інструкції правил запобігатиме проблемам з його експлуатацією надалі.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net