Відтягують розгляд держбюджету-2021 тому, що немає адекватної моделі розгляду проєкта.
Про це Gazeta.ua сказав економіст Олексій Кущ, інформує UAINFO.org.
"Бюджет не узгоджується по всім концептуально-стратегічним напрямкам. Тому українська економіка досі знаходиться в кризовому стані".
Бюджет має закладати підвалини для відновлення економіки та певні механізми для скорочення кризи, заявив економіст.
"З одного боку бюджет критикують за те, що хронічний дефіцит не такий вже великий і його програми не виконуються. А з іншого боку – за те, що дефіцит занадто великий і він не скорочується. Кредитори хочуть, щоб доходів бюджету вистачало на критичні статті і ще залишалася б певна частина на обслуговування боргу, яке відбувається за рахунок дефіциту".
Читайте також: Бюджет-2020: витрати на СБУ, МВС, ДБР зросли, коли витрати на ЗСУ – скоротили. Навіщо підтримувати умовну безпеку?
Багато програм розвитку переносяться з одного бюджетного року на інший, казав Кущ.
"Бюджет 2020-го на 300 млрд грн хронічний дефіцит не виконує і тому бюджетні програми недофінансовані. Є й сумніви що бюджет-2021 на 200 млрд грн буде виконаний".
Існує повна невідповідність податкової бази з бюджетом, розповів економіст.
"Необхідна частина бюджету натягнута за рахунок штучного завищення податків. У нас зростання доходів є з податку на товари послуг вироблених в середині країни, з імпортних мит, з податку на доходи фізичних осіб".
"Підвищення зарплати вплине на зростання певних доходів. Проте в умовах кризи це буде не потужно", – додав він.
Читайте також: У другому кварталі економіка впала на 11,4% – Держстат
Невідомо хто буде завершувати цей бюджетний процес – чи нинішній уряд, чи новий. Все залежить від результатів місцевих виборів, каже Кущ.
"Питання майбутньої коаліції і уряду дуже сильно впливає на порядок прийняття бюджету. Якщо провладна партія покаже пристойний результат на виборах, то монокоаліція продовжить своє існування. І якщо вона підтвердить свою легітимність, то навіть цей уряд продовжить працювати далі.
Але якщо буде суцільна поразка, то я думаю вже в листопаді на нас очікує дуже швидке переформатування монокоалції і прийде новий уряд, який поспіхом вноситиме корективи в проєкт бюджету. І це будуть досить суттєві правки та інший бюджет".
Експерт зауважує, що підвищення мінімальної зарплати можуть "поставити на певну паузу".
"Мінімальну зарплату будуть підвищувати. Хоча у випадку погіршення хронічної кризи, підвищення зарплати до 6-6,5 тис. можуть поставити на певну паузу, і обмежитись 5 тис.".
Національна валюта не буде суттєво девальвувати, підсумував він.
"Те що, зараз відбувається з курсом це штучний вплив виходу на резидентів з ринкового ВВП. І він підтримується через мінфійні механізми НБУ. Тому і коливається курс, але великого падіння гривні не буде".
14 вересня Міністерство фінансів направило проєкт держбюджету-2021 на розгляд уряду. Цього ж дня Кабмін затвердив проєкт. Увечері його зареєстрували в парламенті. Серед ключових пріоритетів проєкту держбюджету – підвищена мінімальна зарплата, допомога пенсіонерам 75+, програма "Велике будівництво", нові пасажирські вагони, масштабна цифровізація економіки.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net