Новости политики

В Україні обвалилося виробництво: ексміністерка фінансів спрогнозувала падіння ВВП

27 июня
19:47 2020

В Україні обвалилося виробництво: ексміністерка фінансів спрогнозувала падіння ВВП

Економіка України в 2020-му може впасти на 8-10%, вже зараз на це вказує масштабний спад виробництва і скорочення доходів цілої низки сфер.

Такий прогноз виданню Оbozrevatel озвучила колишня міністерка фінансів Оксана Маркарова. Вона назвала причини, чому це відбудеться:

  • за час карантину вже впали цілі сфери (транспорт втратив 22,2% у березні й 42,2% у квітні), торгівля за квітень упала на 12,3%, промислове виробництво на 16,2%. Травневі цифри, упевнена Маркарова, будуть кращі, але незначно;
  • послаблення карантину повернуло частину бізнесу "в гру", але сам карантин пережили не всі;
  • досі немає точних оцінок, як довго триватиме пандемія і що буде під час другої хвилі.

"Уряд і парламент ухвалили низку ініціатив, але вони не надають суттєвої підтримки ані для бізнесу, ані для громадян, які втратили роботу. Можливо, готуються якісь нові ініціативи, про які мені не відомо", – говорить Маркарова.

Читайте також: Посткарантинне: як бізнесу адаптуватися до нових реалій

Маркарова радить готуватися до більш глибокого падіння, ніж очікувані Кабміном мінус 5% ВВП.

"Я вірю, що точкою зростання можуть бути інвестиції", – каже ексміністерка.

Повний карантин буде згубним для економіки. Зараз Кабміну потрібно робити максимум, щоб відновити роботу бізнесу й забезпечити українців робочими місцями.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння економіки України за підсумками 2020 року на 7,7%, але при цьому очікує зростання економіки в 2021 році на 3,6%.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    «Киевстар» и «Vodafone Украина» договорились о шеринге сетей ради развития 4G в селах и на дорогах, приглашают рынок кооперироваться

11:26 «Киевстар» и «Vodafone Украина» договорились о шеринге сетей ради развития 4G в селах и на дорогах, приглашают рынок кооперироваться

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?