Новости политики

Український генерал оцінив небезпеку розміщення ядерної зброї в Криму та розповів про наслідки ядерного удару по Києву

14 ноября
20:49 2020

Український генерал оцінив небезпеку розміщення ядерної зброї в Криму та розповів про наслідки ядерного удару по Києву

Росія на території анексованого Криму може розташовувати ядерну зброю. Це, а також те, що Кремль на окупованій території може розміщувати бомбардувальники, створює велику небезпеку для будь-якої точки Європи.

Про це виданню "Апостроф" розповів заступник секретаря РНБО, генерал-майор ЗСУ Сергій Кривонос, повідомляє UAINFO.org.

Так, генерал Кривонос пояснив, що Російська Федерація має великі можливості щодо зберігання та розташування ядерної зброї на території окупованого Криму.

"Ще з радянських часів там існували декілька об’єктів, які використовувались для зберігання ядерної зброї. Один з об’єктів — це так звана “Феодосія-13”, нині це село Краснокам’янка.

Татарською мовою — це урочище Кизилташ, де з початку 1950-х років протягом 6 років велося велике будівництво бази зберігання. Це колишнє 12-е управління Міністерства оборони СРСР, яке відповідало якраз за ядерну зброю. Об’єкт був у використанні до 1996 року, а остання зброя звідти була вивезена у середині 1990-х років", — розповів Кривонос.

Читайте також: Командувач Чорноморського флоту РФ має щодня непокоїтися, чи не прилетить йому ракетою від України – американський генерал

За словами заступника секретаря РНБО, даний військовий об’єкт — це понад 30 км тунелів розмірами, як у метрополітені. Його було частково законсервовано, частково — розкрадено.

"За нашою інформацією, після анексії Криму Росія почала проводити певні роботи на цих об’єктах", — повідомив Кривонос.

Також він назвав другий об’єкт на території Криму, де може розміщуватися ядерна зброя. Це Балаклава, де розташовані підводні човни РФ.

"Там додатково, і це перевірена інформація, зроблені штольні для підводних човнів", — додав Кривонос.

Він зауважив, що розміщене на території окупованого Криму озброєння несе загрозу для країн Європи.

"Наприклад, при базуванні в Криму бомбардувальників Ту-22М3, вони можуть загрожувати навіть Великій Британії… Важко сказати, якого типу ядерні боєприпаси вони там розміщують, нового чи старого. Але все це створює велику небезпеку для будь-якої точки Європи", — резюмував Кривонос.

Читайте також: Утопія, яка вводить в оману: шо не так із угодою про заборону ядерної зброї​​​​​​​

З території анексованого Криму Росія потенційно зможе, розташовувавши там ядерну зброю, завдати смертельно небезпечного удару й по об'єктах життєво важливої інфраструктури України, розповів заступник секретаря РНБО.

За словами Кривоноса, наслідки ядерного удару Росії і його максимальна шкода для нашої країни будуть залежати від еквіваленту ядерного боєприпасу.

Якщо він (ядерний боєприпас — Ред.) тактичної дії, то одного боєприпасу буде достатньо, аби підірвати, наприклад, Київську гідроелектростанцію і створити величезну проблему для міста Києва", — зауважив Кривонос.

Він зазначив, що в разі підриву гідроелектростанцій підніметься величезна хвиля цунамі, яка завдасть величезної шкоди Україні.

"Той обсяг води, який зберігається у водосховищі, немов цунамі зноситиме усе на своєму шляху. Біля Києва висота першої хвилі буде від 18 до 21 метра, залежно від наповненості водосховища", — пояснив Кривонос.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Аваков выступил за радикальный локдаун на три недели

11:57 Аваков выступил за радикальный локдаун на три недели

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?