Новости политики

У Києві знесли 150-річну садибу на вулиці Саксаганського. Висота нової будівлі може сягати 9 поверхів

25 сентября
09:27 2020

На вулиці Саксаганського, 76 у центрі Києва знесли 150-річну садибу. Зараз роботи проводять без паспорта, пише в соцмережах мешканка однієї з центральних вулиць міста.

Відео демонтажу садиби XIX століття опублікувала на своїй сторінці на Facebook режисерка Жанна Максименко-Довгич.

"Старі будинки Києва помирають швидко. "Ви не маєте жодної цінності, вас немає у списку пам’яток", – кажуть їм. А потім руйнують, бо кому вони треба, ці двоповерхові залишки того міста, яким був Київ другої половини XIX століття, якщо квадратні метри зараз – на вагу золота", – написала вона.

Садиба Лошевича на світлині Франца Мезера, 1870-ті роки. Фото: Антон Короб

Краєзнавець Антон Короб стверджує, що ця садиба була "останнім вцілілим зразком того, як виглядала забудова цього району в середині XIX століття".

"Це була дерев’яна садиба, обкладена цеглою. Такий цегляний декор взагалі був характерний ще для 1860-х років. Цю садибу видно на світлині київського фотографа Франца Мезера, яку він зробив у 1870-х", — розповідає він.

На початку 1870-х років, як писав історик Дмитро Малаков, у Києві налічувалося менше 500 кам’яних будинків: більшість будинків, які зводили з каменю, були переважно одноповерховими садибами.

"Судячи з архітектури будинку, його дійсно зводили у 1870-х. Спершу садиба належала поручику Йосифу Лошевичу. В архівах, що датуються початком-серединою 1870-х років, є декілька документів, які дозволяють Лошевичу робити в садибі перебудови. Тобто на той час будинок вже стояв", — розповіла "Хмарочосу" історик архітектури Олена Мокроусова.

Читайте також: Руде Село на Київщині: романтичні й печальні руїни палацу у стилі Людовіка XVI. ФОТО

За повідомленням Хмарочос, місцеві жителі просили у працівників документи на роботи, проте їх не надали. Єдиний документ, який вдалося дістати — містобудівні умови і обмеження, які видав Департамент містобудування та архітектури КМДА замовнику робіт ТОВ Інвестал Рентал в травні цього року.

Так садиба виглядала у 2012 році. Фото: Ян Медников

Згідно з документом, мала проводитися реконструкція з подальшою надбудовою. Максимальна висота нової будівлі не повинна перевищувати 27 метрів, або дев’яти поверхів.

Читайте також: Стан критичний. У культовій модерністській будівлі, розташованій у середмісті Києва, обвалилися балкони. ФОТО

Про замовника майже нічого не відомо і, згідно з YouControl, бенефіціарним власником Інвестал Рентал є Армен Гарікович Варданян. За інформацією ЧЕСНО, в 2007 році людина з таким же ПІБ балотувався до Верховної Ради в складі виборчого блоку КУЧМА.

Садиба на Саксагансого за всі роки так і не отримала охоронного статусу, хоча на думку краєзнавця Антона Короба була найстарішою будівлею на Саксаганського.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

6:36 Премьеры Израиля и Канады после теракта во Франции призвали все страны объединиться в борьбе с терроризмом

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?