У Києві відкрили першу "кризову кімнату" для жертв домашнього насильства, повідомляє заступниця голови КМДА Марина Хонда на Офіційному порталі Києва.
Кімната працюватиме як тимчасовий притулок для усіх жінок, дітей та чоловіків, які зазнали гендерно зумовленого насильства. Постраждалі зможуть отримати у кімнаті психологічну та юридичну допомогу, а також харчування і засоби особистої гігієни.
Читайте також: Секс рік по тому: чи змінилось наше життя з новим законом про статеву свободу
"Найбільша проблема – це коли жінка, часто разом із дитиною, тікає від кривдника, опиняється просто на вулиці, а соціальної послуги, яка мала б надаватися, немає. Для цього, власне, і було створено цю кризову кімнату, яка має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства", – каже Марина Хонда.
Адреса кімнати не розголошується з намірів безпеки постраждалих від насильства. Там подобово працюватиме 4 соціальні працівники. Це дасть можливість поселяти постраждалих осіб у будь-який час доби.
Читайте також: Збідніння, тривога та хатня робота: жінки одними з перших відчули всю тяжкість карантинного тягаря
Одночасно перебувати у кімнаті кризового реагування можуть 4 дорослих та двоє дітей. Після закінчення граничного строку перебування у "кризовій кімнаті" постраждалу особу можуть влаштувати до притулку чи інших спеціалізованих служб, які надають соціальні послуги постраждалим.
Зазначається, що відкриття "кризової кімнати" є одним з етапів формування повноцінної системи протидії насильству у місті – раніше запустили цілодобову службу довіри.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net