Новости политики

The Guardian: Вдова Литвиненка подала позов до ЄСПЛ проти Росії на 3,5 млн євро

16 ноября
18:27 2020

The Guardian: Вдова Литвиненка подала позов до ЄСПЛ проти Росії на 3,5 млн євро

Вдова Олександра Литвиненка, колишнього співробітника російських спецслужб, який помер 14 років тому в Лондоні від отруєння радіоактивним полонієм, подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії, вимагаючи виплатити їй 3,5 мільйона євро компенсації.

Про це повідомляє британське видання The Guardian, інформує UAINFO.org.

Марина Литвиненко вимагає відшкодування збитків і втрачених доходів у зв’язку зі смертю її чоловіка. Йдеться про так звані штрафні збитки – компенсацію у зв’язку з особливо обурливими діями порушника, а також з метою утримати його від вчинення дій, аналогічних тим, які лягли в основу позову.

Читайте також: The Hill: Новый Путин будет хуже старого?

У позові пропонується визнати взаємозв’язок між різними вбивствами і замахами в країнах Європи в останні роки, до яких, як стверджується, як і до загибелі Литвиненка, мали стосунок російські спецслужби.

Як зазначає The Guardian, ЄСПЛ раніше ніколи не ухвалював рішень про стягнення штрафних збитків.

Литвиненко, колишній співробітник ФСБ, емігрував до Великої Британії, де виступав із різкою критикою президента Росії Володимира Путіна і російської влади.

У ході розслідування було встановлено, що він був отруєний полонієм, а відношення до його отруєння мали, зокрема, колишній офіцер КДБ Андрій Луговий (нині депутат Держдуми Росії) і підприємець Дмитро Ковтун, що діяли, ймовірно, за вказівкою Кремля.

Читайте також: Atlantic Council: У Кремля появилось "окно возможностей" для усиления войны в Украине

Як Луговий і Ковтун, так і офіційна Москва заперечують причетність до загибелі Литвиненка.

В інтерв’ю The Guardian Марина Литвиненко нагадала про два недавні випадки замахів із використанням хімічної зброї – на Сергія Скрипаля та його дочку в Солсбері і на Олексія Навального. Офіційний Лондон вважає, що за цими отруєннями також стояла російська влада.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Кравчук заявил решительный протест делегации РФ в ТКГ из-за убийства украинского военнослужащего Минкина на Донбассе

20:47 Кравчук заявил решительный протест делегации РФ в ТКГ из-за убийства украинского военнослужащего Минкина на Донбассе

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?