Новости политики

Собаки стали жити з людьми раніше, ніж вважалось – вчені. ФОТО

16 сентября
06:46 2020

Собаки стали жити з людьми раніше, ніж вважалось – вчені. Собаки жили з людьми раніше, ніж припускали вчені / Фото Siena University / Real Press

На півдні Італії знайшли кістки найдавніших собак віком 20 тисяч років. Останки виявили у двох палеолітичних печерах в регіоні Апулія.

Люди жили в печерах Пагліччі і Романелло біля міста Кастро в період від 30 тисяч років тому, а отже й собаки жили в печерах разом з людьми, повідомляє видання Jacksonville Free Press.

Вік останків собаки, виявлених дослідниками, коливається від 14 000 до 20 000 років, при цьому верхня межа додає приблизно 4000 років до відомої історії домашньої собаки.

Читайте також: "Тут жахливо холодно": американка отримала загадкову листівку, відправлену 100 років тому. ФОТО

За даними археологів, останки, знайдені в Апулії, являють собою найдавніші зразки, виявлені в районі Середземного моря і можуть являти собою досі відсутні свідчення еволюційного процесу, який привів до собаки.

У печерах виявили також і останки вовків. Вони були більше собак і мали чіткі корінні зуби, призначені для розривання м'яса, яких немає у собак. Молекулярний аналіз показав, що генетичне розділення вовків і собак почалося в період між 20 000 і 30 000 років тому.

Собаки жили з людьми раніше, ніж припускали вчені / Фото Siena University / Real Press

Генетичний набір однієї з собак, виявлених в печері Пагліччі, дуже нагадує подібні останки, знайдені в німецькому Бонн-Оберкассель. Обом знахідкам приблизно 14 тисяч років.

Читайте також: На Житомирщині знайшли скарб національного значення. ФОТО

За словами вчених, це показує, що собаки, виявлені на відстані близько 1000 км один від одного, можуть походити із однієї популяції, яка поширилися різними частинами Європи.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    Фокин: у меня никогда не было мысли войти в состав ТКГ, а недобросовестные люди порочат имя моей внучки

1:46 Фокин: у меня никогда не было мысли войти в состав ТКГ, а недобросовестные люди порочат имя моей внучки

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?