Новости политики

Санду перемогла на президентських виборах у Молдові

16 ноября
09:46 2020

У другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула Майя Санду

Про це із посиланням на ЦВК Молдови повідомило УП, інформує UAINFO.org.

Станом на 07:50 16 листопадв опрацьовано 99.86% протоколів (залишилось отримати три із 2143 протоколів), згідно з якими, експрем'єрка набирає 57.63% підтримки (938 390 голосів), а її опонент, чинний президент Молдови Ігор Додон – 42.37% (689 980 голосів). Явка у другом турі виборів склала 53%.

Лідерка партії "Дія та солідарність" Санду перемогла у першому турі виборів, Додон фінішував другим із помітним відставанням. При цьому у першому турі частка голосів на закордонних дільниця склала 11% від загального числа тих, хто взяв участь у голосуванні.

Раніше проросійський Додон заявляв, буцімто лідирує на виборах президента Молдови, попри екзитполи. Напередодні виборів президент говорив, що розраховує захищати свою перемогу на вулиці.

Перемога Санду дає підстави розраховувати на зміни у відносинах України та Молдови – у команді колишньої очільниці уряду обіцяють радикальні зміни.

"Президент Санду відкрито говоритиме, що Крим – це територія України. Це буде явною відмінністю від нинішнього президента, риторика якого негативно відбилася на відносинах", – поясняв її однопартієць, віцеспікер парламенту Міхай Попшой.

Володимир Зеленський уже привітав Майю Санду з перемогою на президентських виборах у Молдові.

"Із нетерпінням очікую на подальше зміцнення відносин між Україною та Молдовою задля європейського майбутнього наших народів", – зазначив президент.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

    МИД Украины считает реакцию Беларуси на протесты у белорусского посольства «чрезмерно эмоциональной и в целом безосновательной»

14:36 МИД Украины считает реакцию Беларуси на протесты у белорусского посольства «чрезмерно эмоциональной и в целом безосновательной»

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?