Новости политики

Епідеміолог пояснила, що не так з зонуванням України і як знизити захворюваність на COVID-19

20 сентября
00:08 2020

Епідеміолог пояснила, що не так з зонуванням України і як знизити захворюваність на Covid-19

Система епідеміологічного зонування, введена в Україні, в цілому вірна, однак весь її сенс втрачається через можливість вільного переміщення людей між регіонами з різною інтенсивністю захворюваності на COVID-19.

Таку думку виданню "Главком" висловила епідеміолог, завідуюча відділом оцінки ризиків та інфекційного контролю лікарні "Охматдит" Катерина Сояк.

"Це, напевно, єдина вірна ідея, тому що ненормально закривати і паралізувати всю країну. Інша справа — наскільки населення дотримується введених обмежень. У той же час за словами колег і знайомих я знаю, що зараз можна без проблем приїхати з будь-якої області в іншу, навіть з червоної в зелену. Тому сенс зонування втрачається", — сказала вона.

На її думку, для зниження захворюваності необхідно посилити контроль за тими заходами, які вже заявлені, адже багато з них дієві і логічні.

Читайте також: "Час схаменутися": темпи поширення коронавірусу в Європі непокоять ВООЗ

"По-друге, необхідно посилити контроль за контактними особами. Тому що чим швидше ми виявляємо контактних і ізолюємо, тим краще", — підкреслила медик.

Вона додала, що коронавірус з нами надовго, тому потрібно працювати над налагодженням системи епіднагляду.

"Зокрема, це і реєстрація інфекційних захворювань, і налагодження інфекційної безпеки в системі охорони здоров'я, в школах, садках", — сказала епідеміолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Статьи по теме

Последние новости

12:36 В Бельгии превзойден антирекорд суточного числа госпитализаций первой волны пандемии COVID-19

0 комментариев Читать всю статью

Мировой кризис уже наступил?

Коронавирус: Вы боитесь?