Відновити подачу води в Крим Північно-Кримським каналом технічно неможливо, оскільки за минулі 6 років він прийшов в повну непридатність.
Про це в інтерв'ю УНІАН розповів професор кафедри екології Києво-Могилянської академії, академік Академії економічних наук України, експерт Кримськотатарського ресурсного центру Євген Хлобистов, інформує UAINFO.org.
За його словами, ситуація з водопостачанням Криму гнітюча. Але окупаційна влада лукавить, коли говорить, що проблема пов'язана тільки з перекриттям каналу в 2014 році.
"Головним мотивом України щодо його перекриття було те, що ця вода надходила для сільськогосподарських і промислових цілей. Для наповнення водосховищ канал був допоміжним або резервним джерелом", – пояснив Хлобистов.
Вчений нагадав, що основним завданням каналу не було забезпечення водою міст і селищ.
Ситуацію в Криму еколог пояснює в тому числі процесами зміни клімату, а також зростанням населення півострова та його мілітаризацією. Через ці фактори проблема забезпечення жителів Криму водою заходить у глухий кут.
"Реанімувати Північно-Кримський канал неможливо. Це вимагає величезних коштів, фактично порівнянних з витратами на будівництво аналогічної споруди. Канал шість років стоїть без води, на стінах утворилися глибокі тріщини", – зазначив Хлобистов.
За його словами, ще у 2012-2013 роках канал мав дуже великі водовтрати, вони становили, в певні періоди року, до 60%.
"Днище вимагало ремонтних робіт, але все руки не доходили. Тепер вже не відновити. Коли Крим повернеться в Україну, питання стоятиме про нову гідротехнічну споруду", – уклав він.
Українська вода для Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
Після окупації Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.
Влада України заявляє, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливо тільки після деокупації півострова.
Засуха в Криму: що відомо
З моменту окупації Криму Росією ситуація з водопостачанням півострова постійно погіршувалася.
З 24 серпня в Сімферополі і ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів через посуху і обміління водосховищ почали вводити обмеження подачу води. Питну воду жителям подають строго по годинах – вранці і ввечері.
З 23 вересня обмежувальні заходи подачі води ввели в Алушті, Партеніті і Малому Маяку. Також через пересохлі свердловини воду у 29 сіл північного Криму доставляють цистернами.
Окупаційна влада Криму повідомила, що готується до "гіршого сценарію" з водозабезпеченням півострова.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net