Тривалий час вважалося, що зірки майже ніколи не змінюють своїх орбіт: вони являють собою надмасивні об’єкти, зрушити які під силу лише деяким явищам у Всесвіті. Науковці не тільки спростували цю теорію, а й довели, що зірки навіть можуть бути викинуті за межі галактики.
Нові дані були отримані за допомогою комп’ютерного моделювання. Проєкт "Зворотний зв’язок у реалістичних середовищах 2" (FIRE-2) спрямований на з’ясування того, як формувалися зірки в області галактичного гало Чумацького Шляху.
Читайте також: Вчені показали найдетальнішу в історії мапу Місяця
Автори дослідження відзначають, що розбіжності між прийнятими теоріями і показаннями моделювання викликали у них подив. Після вивчення інших джерел вони остаточно переконалися у своїй правоті.
"Високоточні розрахунки показали, що Чумацький Шлях запускає зірки в космічний простір у потоках, викликаних вибухами наднових", – розповів старший автор дослідження Джеймс Баллок.
Читайте також: Астрономам вдалося сфотографувати астероїд, який наближається до Землі – знімок став приводом для жартів
Моделювання за допомогою FIRE-2 дозволило астрономам побачити процеси, що відбуваються у Всесвіті, на власні очі. Під час вибухів наднових викидаються величезна енергія та газ, які й виштовхують окремі зірки в гало Чумацького Шляху.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net