У Києві та Київській області СБУ викрила нові «ухилянтські схеми». Серед затриманих – чиновниця МОЗ і адміністратори телеграм-каналів.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією провела масштабну операцію проти організаторів схем ухилення від мобілізації. Правоохоронці одночасно затримали 14 фігурантів у кількох регіонах України. Найбільше порушників – у Києві та на Київщині.
«У ході спецоперацій вдалося знешкодити нові механізми ухилення від мобілізації, які діяли через підроблені довідки, інформування про локації ТЦК та незаконне переправлення за кордон. Робота з викриття та притягнення винних триває», – зазначили в СБУ.
У столиці – корупційна схема з фіктивними довідками
У Києві затримано чиновницю з «Українського науково-практичного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф» МОЗ. Вона організувала видачу фейкових довідок про інвалідність для військовозобов’язаних.
До злочинної діяльності жінка залучила шестеро лікарів, які підробляли історії хвороб і створювали видимість стаціонарного лікування. Посадовицю затримали під час отримання хабаря за нову партію підроблених документів.
Київщина: телеграм-мережа зливала локації ТЦК
У Київській області викрито п’ятьох адміністраторів телеграм-каналів, які відслідковували пересування мобільних груп ТЦК і передавали інформацію підписникам.
Окрім них, затримано таксиста, який закликав в тіктоку уникати мобілізації та публікував координати патрулів.
Інші епізоди по країні
- Закарпаття. Троє жителів області переправляли ухилянтів через Тису в хлібовозках. Працівниця АЗС у Береговому допомагала тікати за кордон, консультуючи під час зміни.
- Полтавська область. Двоє військових із ТЦК за гроші викреслювали працівників агропідприємства зі списків на мобілізацію.
- Черкащина. Кіберфахівці викрили адміністратора телеграм-каналу, який зашифрованими повідомленнями закликав обходити патрулі ТЦК.
Яке покарання загрожує фігурантам
Затриманим уже повідомлено про підозру. Їм інкримінують такі статті Кримінального кодексу:
- ч. 1, ч. 2 ст. 114-1 – перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період;
- ч. 3 ст. 332 – незаконне переправлення осіб через держкордон;
- ч. 1 ст. 368 – отримання неправомірної вигоди службовою особою;
- ч. 2 ст. 369-2 – зловживання впливом.
Фігурантам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Операції провели під процесуальним керівництвом прокуратур Києва, Київської, Закарпатської та Черкаської областей.
Ще не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Тоді долучайтесь, щоб бути в курсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.
Джерело: 44.ua
Подписывайтесь на наш канал в Telegram! Новости политики - https://t.me/politinform_net