Politinform.net


Свежие политические новости Украины и мира

Последние новости

23:04 Українка Білодід виграла золоту медаль на етапі Кубка Європи з дзюдо

Читать всю статью

Павловський: ЄСПЛ визнав мізерні українські пенсії порушення прав людини

Август 30
15:33 2016

Павловський: ЄСПЛ визнав мізерні українські пенсії порушення прав людини

Європейський суд з прав людини своїм рішенням фактично визнав, що мізерні українські пенсії, то є порушення прав людини.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

«Це стосується в першу чергу тих пенсіонерів чия пенсія всупереч Конституції менше за прожитковий мінімум. А таких за зізнанням Міністра соцполітики пана Реви в Україні майже 7.5 млн … Українські суди при винесені ухвал з соціальних питань повині враховувати рішення ЄСПЛ. Шановні пенсіонери, це дає вам шанс захистити своє право на гідну пенсію у судовому розгляді», — констатував він.

Стислий виклад рішення по справі «Петриченко проти України» опубліковано на офіційному сайті Мінюсту. Рішення на користь українця ЄСПЛ виніс 12 липня 2016 року.

Далі приводимо стислий виклад рішення без змін:

«Заявник звернувся до Оболонського районного суду м. Києва (далі — суд першої інстанції) з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату стверджуваної заборгованості по виплаті пенсії та відшкодування моральної шкоди. Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижчим від прожиткового мінімуму, що суперечило статті 46 Конституції України. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову заявника. Апеляційний суд м. Києва та Вищий адміністративний суд України залишили рішення суду першої інстанції без змін. Жоден з цих судів не розглянув доводи заявника за статтею 46 Конституції щодо невідповідності розміру його пенсії прожитковому мінімуму.

До Європейського суду з прав людини (далі — Європейський суд) заявник скаржився за
пунктом 1 статті 6 Конвенції у зв'язку з тим, що національні суди не розглянули його довод про те, що розмір його пенсії було встановлено всупереч вимогам Конституції.

Розглянувши скаргу заявника, Європейський суд дійшов висновку, що цілком проігнорувавши доводи заявника, навіть коли вони були конкретними, доречними та важливими, національні суди не дотримались свого зобов'язання за пунктом 1 статті 6 Конвенції. Відповідно, було порушення пункту 1 статті 6 Конвенції.

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО

«1. Оголошує заяву прийнятною;

2. Постановляє, що було порушення пункту 1 статті 6 Конвенції;

3. Постановляє, що:

(a) продовж трьох місяців держава-відповідач повинна сплатити заявнику 1 200 (одну тисячу двісті) євро відшкодування моральної шкоди та додатково суму будь-якого податку, що може нараховуватись;

(b) зазначена сума має бути конвертована у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу;

(c) із закінченням зазначеного тримісячного строку до остаточного розрахунку на вищезазначену суму нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти;

4. Відхиляє решту вимог заявника щодо справедливої сатисфакції.»

gazetavv.com

Источник

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Для добаления комментарий пройдите регистрацию на сайте. Это быстро и бесплатно, всего 1 шаг! После регистрации, вы сможете оставлять комментарии и сообщения на форуме.

Загрузка...
Загрузка...