Politinform.net


Свежие политические новости Украины и мира

Последние новости

    В Кремле рассказали о переговорах Порошенко и Путина

18:09 В Кремле рассказали о переговорах Порошенко и Путина

0 комментариев Читать всю статью

Іван Крулько: Україні потрібен новий формат переговорів за участі США і Великобританії

Сентябрь 15
14:40 2016

Іван Крулько: Україні потрібен новий формат переговорів за участі США і Великобританії

Фракція «Батьківщина» не голосуватиме за зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу.

Про це заявив народний депутат Іван Крулько у програмі «Шустер LIVE».

«Хотілось би почути позицію МЗС та Президента України, що малося на увазі, коли міністри закордонних справ Франції та Німеччини - Еро і Штайнмаєр говорять, що за сім днів стійкого перемир'я, тобто на наступному пленарному тижні, парламент мусить прийняти конституційні зміни та вибори на Донбасі», - зауважив він.

Крулько наголосив, що позиція «Батьківщини» у цих питаннях не змінилась і фракція не голосуватиме за надання особливого статуту Донбасу.

Депутат вважає, що в парламенті за жодних умов не набереться 300 голосів за конституційні зміни щодо особливого статусу Донбасу і 226 голосів за закон «Про проведення виборів на Донбасі», який окупований російськими військами.

«Будь-який особливий статус для окремих територій України - це фактор дезінтеграції, а не інтеграції України. Його надання призведе до серйозних наслідків не лише на Донбасі, а й на інших територіях України. Зокрема, на Закарпатті, Буковині, де компактно проживають угорська чи румунська меншини», - пояснив Іван Крулько.

Депутат від «Батьківщини» також висловив позицію щодо Мінських угод.

«Одним із найслабших моментів у Мінському процесі є те, що там досить довільно змішані докупи безпекові та політичні питання, чого робити категорично не можна. Щоб рухатись далі у політичному процесі, треба спочатку вирішити безпекові питання - реальне забезпечення стійкого перемир'я, відведення військ і головне - контроль Україною кордону з РФ», - зауважив він.

За інших умов, наголосив політик, проводити вибори на цих територіях злочинно: «По-перше, це небезпечно, а, по-друге, не всі політичні сили зможуть взяти у них участь».

«І нарешті найголовніше, третє - цими виборами будуть повною мірою узаконені бандитські угрупування, представники яких стануть обраними депутатами, і їх треба буде визнавати українській владі», - переконаний Крулько.

За словами народного депутата, останні заяви європейських партнерів свідчать, що вони продовжують політику «замирення агресора» і намагаються позбутися «головного болю» у вигляді України, схиливши її до поступок, як слабшу, на їхню думку, сторону.

«Бажання скинути відповідальність і тягар у них превалює над природними відчуттями небезпеки з боку Російської Федерації, яку вона становить не лише для України, а й для всього європейського континенту», - вважає парламентар.

Представник «Батьківщини» також переконаний, що діючим Мінським форматом переговорів ми не зможемо цю проблему вирішити.

«Україні треба думати над новим форматом перемовин, де вона матиме сильних союзників і виглядатиме більш впевнено. Треба включати у переговорний процес наших природних союзників - США і Великобританію, які давали у тому числі гарантії за Будапештським меморандумом», - підсумував Іван Крулько.

прес-служба партії «Батьківщина»

Источник

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий на сайте Politinform, помните о том, что содержание и тон вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам.

Загрузка...
Загрузка...