Politinform.net


Свежие политические новости Украины и мира

Последние новости

22:33 Недвижимости в Испании – от апартаментов до вилл и отелей

Читать всю статью

Лукашенко посварився з Путіним на відкритті засідання ЄАЕС, звинувативши Росію в завищенні ціни на газ. ВІДЕО

07 декабря
14:56 2018

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на відкритті засідання Вищої Євразійської економічної ради в Санкт-Петербурзі посперечався з президентом РФ Володимиром Путіним про ціни на газ. На його думку, ціни для Білорусі гірші, ніж для Німеччини.

Лукашенко навів приклад, що стосується питання рівноправності і рівності в ЄАЕС: "Чинний порядок ціноутворення на поставлений в Білорусь природний газ: тариф, застосовуваний "Газпромом" для білоруської сторони на транспортування газу з Ямало-Ненецького автономного округу до нашого кордону, становить майже $ 3 за 1 тис. куб.м на 100 км, в той час як внутрішній тариф – близько $1".

З урахуванням цих обставин газ на кордоні зі Смоленською областю обходиться Білорусі за ціною майже $ 130 за 1 тис. Куб.м, а встановлена ​​оптова ціна для споживачів в Смоленській області Росії – $ 70. Це майже в два рази нижче.

"Просте запитання: як конкурувати в цій ситуації?" – запитав президент Білорусі.

У відповідь Путін нагадав, що єдиний ринок енергоресурсів планується створити до 2025 року і запропонував продовжити обговорення на закритій зустрічі, коли преса залишить зал.

"Зверну увагу, що сьогодні у Білорусії $ 129 за тисячу кубів, у наступному році буде $ 127, а в ФРН — $ 250. І це, безумовно, велика перевага для наших союзників по ЄАЕС", — додав президент РФ.

"Ви маєте рацію, Володимир Володимирович. Але наш головний партнер, на жаль чи на щастя, не ФРН, а Російська Федерація. І наші основні не тільки партнери, але і конкуренти – це росіяни", – констатував у відповідь Лукашенко.

Він нагадав, що якщо в Білорусі проводиться якийсь товар, наприклад, трактори або вантажівки, то в цій продукції велика частка комплектуючих саме Російської Федерації.

"Тому головний наш партнер не ФРН, а Російська Федерація. І нам треба, щоб були рівні умови перш за все у нашій братській Росії і Білорусі. Ось в чому питання", – підкреслив президент Білорусі.

На цьому дискусія не закінчилася.

Говорячи про переваги для партнерів, Путін зазначив, що у Білорусі і не повинна бути така ж ціна на газ, як для ФРН. "Якби Білорусь не мала переваг, пов'язаних з інтеграцією, а формували б ціну на ринкових принципах, це було б не $ 129 і не $ 127, а $ 200", – сказав він.

Але Лукашенко засумнівався в цих підрахунках, сказавши, що Білорусь має навіть гірші умови, ніж Німеччина.

"Я про це вже не один раз говорив. Начебто воювали разом, а наші люди, ще не померлі після війни, мають таку ситуацію", – зауважив він. Глава білоруської держави звернув увагу, що до Німеччини ще необхідно прокачати газ на дуже значну відстань. "Тому у них і ціна така", – зазначив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram